Ogłoszenia parafialne

/ IX NIEDZIELA ZWYKŁA

IX NIEDZIELA ZWYKŁA

29 maja 2016

1. Do wtorku trwają nabożeństwa majowe – w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele i święta o 17.15. Od 1 VI zaczynają się nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa.

2. Spotkanie dla wszystkich, którzy zadeklarowali chęć przyjęcia pielgrzymów zdążających na ŚDM oraz tych, którzy chcieliby włączyć się w pomoc przy pikniku na stadionie odbędzie się w poniedziałek 30 V o 19.00 w kawiarence.

3. Spotkanie Rady Duszpasterskiej odbędzie się we wtorek 31 V o 19.15 natomiast Rady Ekonomicznej tego samego dnia o 20.00. Obydwa spotkania w kawiarence.

4. W czwartek na Mszy św. wieczornej będziemy się modlić o Boże błogosławieństwo dla ks. Zenona Piskorskiego z racji przypadającej w tym dniu 40 rocznicy jego święceń kapłańskich.

5. W czwartek Adoracja od Mszy św. wieczornej do 20.00.

6. W pierwszy piątek czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie ma tego dnia postu piątkowego. Spowiedź rano w czasie Mszy i wieczorem od 17.30 do 20.00. Adoracja w piątek od Mszy św. wieczornej do 20.15. Tego dnia odwiedzamy chorych.

7. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w piątek o 19.00 w kawiarence. Przypominamy o pierwszopiątkowej spowiedzi i Mszy św. Prosimy też rodziców o zwracanie baczniejszej uwagi na korzystanie młodzieży z sakramentów.

8. W sobotę przypada wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Nabożeństwo ku czci Matki Bożej po Mszy św. o 8.00.

9. IV ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę odbędzie się 4 VI w sobotę. Koszt pielgrzymki wynosi 90 zł. Prosimy o zgłaszanie się w zakrystii do dnia dzisiejszego. Wyjazd w sobotę o 6.00 sprzed kościoła, przewidywany powrót w godzinach wieczornych.

10. W najbliższą niedzielę odbędzie się IX Święto Dziękczynienia przy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Do udziału w nim zaproszeni są szczególnie wolontariusze ŚDM oraz wszyscy wierni. Prosimy o zbiórkę wolontariuszy na przystanku autobusowym przy kościele w niedzielę o 6.50. O 8.00 wyruszy procesja z Placu Piłsudskiego w Warszawie z relikwiami św. Maksymiliana Kolbego.

11. W najbliższą niedzielę przeprowadzamy zbiórkę na wykończenie budowy świątyni Opatrzności Bożej.

12. Za tydzień ukaże się kolejny numer naszego pisma „Uwierzyć”, a w nim relacja z I Komunii św. i Bożego Ciała, oraz artykuły o nowym polskim świętym, kulcie Eucharystii i Ślubach Jasnogórskich. Nie zabraknie też relacji z inicjatyw podejmowanych przez Fundację ks. Rumianka – Rumiankowej Alei Kasztanowej czy warsztatów wielkanocnych.