Ogłoszenia parafialne

/ IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

11 marca 2018

1. Msza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. i ich rodziców odbędzie
się dziś o godz. 16.00.

2. Wypominki czytamy w poniedziałek o godz. 17.15.

3. W poniedziałek 12 marca o godz. 19.00 w kościele odbędzie się spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania – grupa młodsza.

4. We wtorek 13 marca będziemy obchodzili Święto Papieskie i 5. rocznicę wyboru Papieża Franciszka na Stolicę św. Piotra. Tego dnia, o godz. 17.30, w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie zostanie odprawiona Msza Św. z udziałem Episkopatu Polski w intencji Jego Świątobliwości Papieża Franciszka, której przewodniczył będzie Nuncjusz Apostolski w Polsce, arcybiskup Salvatore Pennacchio. Na zaproszenie Nuncjusza przybędzie także Korpus Dyplomatyczny. Do wspólnej modlitwy zaproszeni są wszyscy wierni.

5. We wtorek 13 marca o godzinie 19:00 w kawiarni parafialnej odbędzie się
spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. Wszystkich, którzy chcą dołączyć, serdecznie zapraszamy.

6. Domowe kręgi biblijne zapraszają wszystkich pragnących lepiej poznawać Słowo Boże na spotkanie, które odbędzie się w czwartek, 15 marca po mszy św. wieczornej w salce na dole w domu parafialnym.

7. W przyszłą niedzielę, 18 marca, prowadzona będzie zbiórka żywności w ramach Daru Ołtarza. Wszystkie produkty żywnościowe oraz zebrane przy okazji pieniądze będą wykorzystane na paczki świąteczne dla potrzebujących. Zapisy na paczki trwają do piątku 16 marca w kancelarii parafialnej.

8. W przyszłą niedzielę, 18 marca, po Mszy św. wieczornej w kościele odbędzie się koncert pieśni wielkopostnych w wykonaniu Młodzieżowego Chóru Parafii Chrystusa Miłosiernego z Białej Podlaskiej. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

9. Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci ze Szkół Podstawowych odbywać się będą w dniach 13, 14 i 15 marca; dla młodzieży gimnazjalnej – 19, 20 i 21 marca. Rekolekcje parafialne rozpoczynamy w przyszłą niedzielę 18 marca, głosić je będzie ks. prałat Andrzej Bosowski. Szczegółowy plan podany jest w szkołach i w gablotach w kruchcie kościoła.

10. W kruchcie kościoła można nabyć świece na stół wielkanocny rozprowadzane przez Parafialny Zespół Caritas.

11. Konferencja przedchrzcielna dla rodziców chcących ochrzcić dziecko w czasie Świąt Wielkanocnych odbędzie się w sobotę 24 marca o godz. 09.30 w kaplicy Łazarza.

12. Osoby, które zapisały się na prenumeratę czasopism katolickich mogą zgłaszać się po ich odbiór do zakrystii.

13. Na sobotę 7 kwietnia planowana jest pielgrzymka autokarowa do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Informacje i zapisy u ks. Jerzego i w kancelarii parafialnej.

14. Zachęcamy do przekazania 1% podatku na Caritas AW ze wskazaniem naszej parafii w celu szczegółowym. Zgromadzone w ten sposób środki w całości zostaną przeznaczone na dofinansowanie kolonii dla dzieci z naszej parafii.

15. Fundacja im. ks. prof. Ryszarda Rumianka zaprasza dzieci, młodzież i rodziny do udziału w X Konkursie Piosenki Religijnej SACROSONG.
Wszystkie informacje dostępne są na stronie fundacji www.fundacjarumianka.pl.

16. W każdy wtorek od godziny 17.15 w kawiarence odbywają się spotkania Klubu Młodego Odkrywcy pod patronatem Centrum Nauki Kopernik. Serdecznie zapraszamy dzieci z klas 2,3 i 4 szkół podstawowych. Zajęcia są bezpłatne.

17. Rozpoczynają się wstępne zapisy na kolonie Caritas. Zapisu można dokonać w kancelarii parafialnej do 15 kwietnia.