Ogłoszenia parafialne

/ IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

26 marca 2017

1. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: w piątki na Drogę Krzyżową o 17.00 – z udziałem dzieci, a o 18.40 – dla młodzieży i dorosłych. Po Drodze Krzyżowej (prowadzonej w tym tygodniu przez Kręgi Biblijne) Adoracja Krzyża i możliwość spowiedzi do 20.00. Gorzkie Żale z nauką pasyjną odprawiamy w niedzielę o 17.15.

2. Jutrznia w dni powszednie w kaplicy św. Łazarza o 6.00.

3. W kruchcie kościoła można nabyć świece Caritas. Dochód jest przeznaczony na kolonie letnie dla potrzebujących dzieci.

4. Rekolekcje wielkopostne dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 66 rozpoczynają się w poniedziałek. Zakończenie rekolekcji w środę – dla kl. III – VI Msza św. o 10.00 a dla młodszych dzieci nabożeństwo Drogi Krzyżowej o 11.15.

5. Zapisy na paczki świąteczne dla potrzebujących oraz rodzin z dziećmi – w kancelarii w godzinach jej urzędowania.

6. W tym tygodniu wypada I sobota miesiąca. Nabożeństwo do Matki Bożej po Mszy św. o 8.00.

7. Zapraszamy do uczestnictwa w XII Marszu Świętości Życia. Przejdzie on ulicami Warszawy w przyszłą niedzielę, pod hasłem „Tak dla życia”, by przypomnieć o potrzebie troski o życie człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Poprzedzi go Msza św. w Archikatedrze Warszawskiej o 11.00. Następnie uczestnicy marszu zgromadzą się przy Kolumnie Zygmunta i przejdą Krakowskim Przedmieściem do Bazyliki Świętego Krzyża.

8. W przyszłą niedzielę przed Mszą św. o 11.00 i po niej bielanki będą prowadziły kiermasz ozdób i kart wielkanocnych. Zaś w Niedzielę Palmową przed wszystkimi mszami będą rozprowadzać palemki. Dochód ze sprzedaży zasili fundusz bielanek.

9. W najbliższą niedzielę, podczas procesji z darami, zbierane będą Dary Ołtarza. Jak co roku pozyskana w ten sposób żywność zostanie przeznaczona na paczki świąteczne dla potrzebujących.

10. Koncert pod tytułem „Eli, Eli, lama sabachtani. Muzyczna opowieść o Męce Pańskiej”, odbędzie się 2 IV po wieczornej Mszy św. Chór kameralny „In Laetitia” pod dyrekcją Barbary Kucharczyk wykona utwory o tematyce pasyjnej. W części komentarza oratorskiego znajdą się wyimki z utworów należących do pasyjnej tradycji religijnej i kulturowej Wielkiego Postu i Wielkiego Tygodnia.

11. Trwają przygotowania do kolejnej odsłony Misterium Pasyjnego, którego premiera odbędzie się w najbliższą niedzielę, zaraz po koncercie, około 20.00. Bezpłatne bilety do odbioru w kancelarii. Tegoroczna inscenizacja jest próbą opowiedzenia o Pasji oczami Matki Bożej. Szczegóły na plakatach i na stronie parafialnej oraz na specjalnym blogu misterium.info.

12. W przyszłą niedzielę rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. prof. Józef Naumowicz. Nauki podczas wszystkich Mszy św. niedzielnych i Gorzkich Żali, oraz w poniedziałek i wtorek na Mszach o 8.00 i 18.00 .

13. Konferencja przedchrzcielna 8.IV o 10.00 w kaplicy Łazarza.

14. Zapisy na pielgrzymkę do Lichenia, jaka planowana jest na dzień 29.IV, w kancelarii i u ks. Jerzego.

15. Fundacja im. ks. prof. Ryszarda Rumianka przypomina o możliwości skorzystania ze wsparcia psychologa dla osób indywidualnych i rodzin. Psycholog dyżuruje w fundacji w każdy poniedziałek od 16.00. Kontakt pod numerem: 507 691 633.

16. Przypominamy o akcji zbierania czerstwego pieczywa, które fundacja przekazuje dla zwierząt. Oznakowany pojemnik znajduje się przy schodach wejściowych do fundacji.

17. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy tydzień temu wsparli siostry dominikanki z Krakowa!