Ogłoszenia parafialne

/ IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

16 kwietnia 2016

1. Próba dla dzieci pierwszokomunijnych we wtorek po Mszy św. o 18.00.

2. Spotkanie lektorów we wtorek o 18.30.

3. Fundacja im. Ks. Prof. Ryszarda Rumianka zaprasza dzieci na bezpłatne zajęcia w ramach Klubu Młodych Odkrywców. Rozpoczynamy przyrodniczy projekt „Rumiankowa Aleja Kasztanowa”. Dzieci spotykać się będą w każdy wtorek od 16.30 do 18.30 w budynku fundacji na zajęciach, podczas których poznają tajniki przyrody naszej dzielnicy, zawieszą budki lęgowe dla ptaków i spotkają się z ornitologiem. Prosimy o zapisy drogą elektroniczną lub telefoniczną kmo@fundacjarumianka.pl tel. 733 422 037. Pierwsze zajęcia już we wtorek 19 IV.

4. Rodzice chcący ochrzcić dziecko w następną niedzielę są proszeni o zgłaszanie się do kancelarii z niezbędnymi dokumentami do środy włącznie.

5. Adoracja w piątek od Mszy św. wieczornej do 20.15. W trakcie Adoracji możliwość spowiedzi.

6. Caritas zaprasza młodych, którzy chcieliby włączyć się w dzieło charytatywne Kościoła. Szczegółowe informacje u ks. Krystiana. Nadal tez można zgłaszać się do wolontariatu ogólnowarszawskiego w ramach Światowych Dni Młodzieży.

7. Za tydzień po Mszy św. o 11.00 zapraszamy do sali teatralnej na koncert laureatów konkursu piosenki religijnej „Sacrosong im. ks. Juliana Chrościckiego”. Szczególne zaproszenie kierujemy do rodzin z dziećmi i starszych.

8. Na prośbę papieża Franciszka w przyszłą niedzielę odbędzie się we wszystkich kościołach Europy zbiórka do puszek na rzecz ofiar konfliktu na Ukrainie.

9. XI Marsz Świętości Życia przejdzie ulicami Warszawy w przyszłą niedzielę pod hasłem „Człowiek miłosierny życiu zawsze wierny”. Poprzedzi go Msza św. w Archikatedrze Warszawskiej o 11.00. Potem uczestnicy marszu przejdą Krakowskim Przedmieściem do Bazyliki Świętego Krzyża. Udział w marszu będzie okazją do dawania świadectwa o wartości ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci, które jest darem Boga. Na Placu Zamkowym, o 12.00 rozpocznie się happening pro-life oraz akcja „Pielucha dla Malucha”, podczas której zbierane będą pieluchy, mleko i środki higieny dla niemowląt z Domu Samotnej Matki w Chyliczkach.