Ogłoszenia parafialne

/ IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

12 maja 2019

1. W przyszłą niedzielę 19 maja na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy obchodzić rocznicę I Komunii Świętej. Próba dla dzieci rocznicowych w czwartek 16 maja o godz. 16.00, a spowiedź w piątek 17 maja o godz. 16.00.

2. W poniedziałek o godz. 17.15 czytamy wypominki.

3. W poniedziałek 13 maja po Mszy św. wieczornej nabożeństwo Fatimskie z procesją eucharystyczną.

4. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania – grupa starsza – w poniedziałek 13 maja o godz. 19.00 w salach domu parafialnego.

5. W czwartek 16 maja przypada uroczystość św. Andrzeja Boboli – patrona Polski i naszej metropolii. Główne obchody będą miały miejsce w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie, przy ul. Rakowieckiej 61. Uroczysta Msza Święta rozpocznie się o godz. 18.00 i będzie jej przewodniczył Kardynał Kazimierz Nycz.

6. W czwartek 16 maja o godz. 19.15 odbędzie się pierwsza próba zespołu wokalnego, który przygotuje muzyczną oprawę uroczystości odpustu parafialnego ku czci Męczenników Rzymskich, zaplanowanego na 16 czerwca. Serdecznie zapraszamy osoby zainteresowane udziałem w tym projekcie. Próby odbywają się w salce katechetycznej na II piętrze domu parafialnego.

7. Msza Święta w intencji prześladowanych chrześcijan zostanie odprawiona w piątek 17 maja o godz. 20.00 w kaplicy adoracji. W tym miesiącu będziemy się modlić w sposób szczególny za naszych braci, którzy zginęli w zamachach terrorystycznych na Sri Lance w Niedzielę Zmartwychwstania.

8. W sobotę 1 czerwca organizowana jest pielgrzymka autokarowa do Częstochowy. Zapisy w zakrystii i kancelarii. Koszt 60 zł.

9. Ruch Rodzin Nazaretańskich zaprasza na letnie rekolekcje pod hasłem „Miłość – owocem nowego życia”. Szczegóły na plakatach w kruchcie kościoła.

10. Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie organizuje weekendowe rekolekcje dla rozeznających powołanie, które odbędą się w dniach 17 – 19 maja br. To dobry czas, by w ciszy i spokoju rozeznać wolę Bożą na swoje życie. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie warszawskiego Seminarium.