Ogłoszenia parafialne

/ IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

7 maja 2017

1. Wspominając 100. rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie, w sobotę 13.V o 18.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. z procesją fatimską dookoła kościoła. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie członków Kół Żywego Różańca.

2. Centralne uroczystości rocznicy fatimskiej odbędą się w ursuskim Sanktuarium. Eucharystii o 17.00, wraz z uroczystą procesją, przewodniczyć będzie kard. Kazimierz Nycz. Podczas tej Mszy św. zostaną poświęcone figury Dzieci Fatimskich, a następnie wstawione do kapliczki Matki Bożej Fatimskiej przed Sanktuarium. Wierni proszeni są o zabranie ze sobą świec na procesję.

3. Nabożeństwa majowe odprawiane są codziennie, w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele i święta o 17.15 .

4. Z uwagi na nabożeństwa majowe, w poniedziałek i czwartek, próby przed I Komunią Św. odbędą się o 19.00. Spowiedź dla dzieci i rodziców w piątek o 16.00.

5. Za tydzień o 11.00 będziemy przeżywać uroczystość I Komunii św. Z tej racji Msza św. o 12.30 zostanie przesunięta o 15 min.

6. Młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania (grupa starsza) spotyka się w poniedziałek z animatorami w grupach. Młodzież proszona jest też o przynoszenie do kancelarii świadectw chrztu.

7. Konferencja przedchrzcielna odbędzie się 20.V o 10.00 w kaplicy Łazarza.

8. W październiku, na święto Matki Bożej Różańcowej, organizowana jest ośmiodniową pielgrzymka do Fatimy. Koszt i szczegółowe informacje w gablotach i u ks. Jerzego.

9. Rodzice chcący ochrzcić dziecko w następną niedzielę są proszeni o zgłaszanie się do kancelarii z niezbędnymi dokumentami do środy włącznie.