Ogłoszenia parafialne

/ III NIEDZIELA ZWYKŁA

III NIEDZIELA ZWYKŁA

26 stycznia 2020

1. Dziś po Mszy św. wieczornej zapraszamy na uroczysty Parafialny Krąg Biblijny zorganizowany z okazji I Niedzieli Słowa Bożego. W ten sposób pragniemy odpowiedzieć na zachętę Papieża Franciszka do szukania skarbów Słowa Bożego dla naszego życia. Spotkanie odbędzie w kawiarni parafialnej o godz. 19.00.

2. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania – grupa starsza – w poniedziałek 27 stycznia o godz. 19.00.

3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

4. Konferencja przedchrzcielna dla rodziców chcących ochrzcić dziecko w lutym, odbędzie się w sobotę 08 lutego o godz. 9.30 w kaplicy Łazarza.

5. Na nieszpory zapraszamy w przyszłą niedzielę 02 lutego o godz. 17.15.

6. W czwartek 06 lutego rozpoczną się próby zespołu wokalnego, który przygotuje oprawę muzyczną Triduum Paschalnego. Serdecznie zapraszamy na nie tak młodych, jak i dorosłych, gotowych włączyć się w to dzieło. Pragniemy, aby w tym roku towarzyszyli nam również instrumentaliści, dlatego zwracamy się z zaproszeniem do osób grających na różnych instrumentach do kontaktu z miejscowym organistą. Tych, którzy z różnych przyczyn nie mogą wziąć udziału w takim przygotowaniu do Triduum Paschalnego, w sposób szczególny prosimy o modlitwę w intencji tego dzieła. Próby odbywać się będą w czwartki o godz. 19.15 w domu parafialnym.

7. Osoby chcące zaangażować się całonocną adorację Najświętszego Sakramentu w noc z 7 na 8 lutego proszone są o kontakt z kancelarią parafialną lub bezpośrednio z księżmi.

8. Fundacja im. ks. prof. Ryszarda Rumianka zaprasza dzieci w wieku 7 – 14 lat na zimowe wycieczki w ramach ferii. Fundacja przygotowała autorski program pt. „Urzeczeni”. Zapisy poprzez stronę internetową fundacji lub fundacyjny profil społecznościowy. Zapisy rozpoczynają się w poniedziałek od godz.18.00. Ilość miejsc ograniczona.

9. Fundacja zaprasza na zajęcia Klubu Młodego Odkrywcy. Tematem zajęć jest optyka i światło. Uczymy się kreatywnego robienia zdjęć. Zapraszamy dzieci od 9 roku życia w każdy wtorek od godz. 17.00. do kawiarni.

10. Informujemy, że wizyty duszpasterskie w ramach kolędy uzupełniającej odbywać się będą w dniach 5 i 6 lutego.

Wizyta duszpasterska w dniach 27 stycznia – 04 lutego:

Poniedziałek 27 stycznia
– ul. Świetlana, Gęślarska i Znicz – całe

Wtorek 28 stycznia
– ul. Parowcowa – cała

Środa 29 stycznia
– ul. Notecka i Michałowskiego – całe

Czwartek 30 stycznia
– ul. Przepiórki – cała

Piątek 31 stycznia
– ul. Dekarska i Dymna – całe

Sobota 01 lutego
– ul. Rybnicka numery parzyste, nieparzyste do numeru 45 oraz bloki przy Rybnickiej 59 i 61

Poniedziałek 03 lutego
– ul. Rybnicka numery nieparzyste od 47 do 103

Wtorek 04 lutego
– ul. Fraszki i Przednia – całe