Ogłoszenia parafialne

/ III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

28 lutego 2016

1. Gorzkie Żale z nauką przybliżającą uczynki miłosierne wobec duszy odprawiamy dzisiaj o 17.15.

2. Jutrznię odmawiamy w dni powszednie Wielkiego Postu o 6.00 w kaplicy św. Łazarza.

3. Dziś po Mszy świętej o 11.00 zapraszamy do kawiarenki na spotkanie dla małżeństw organizowane przez ruch duchowości małżeńskiej Equipes Notre-Dame.

4. Msza św. dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców dziś o 16.00. We czwartek 3 III odbiór strojów komunijnych w kawiarence – chłopcy o 18.00, dziewczęta o 18.30.

5. Zapisy na paczki świąteczne dla osób samotnych i dla rodzin z dziećmi (oraz innych osób potrzebujących pomocy) będą przyjmowane w kancelarii. Dziś Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece wielkanocne. Dochód z ich sprzedaży zasili fundusz pomocy świątecznej.

6. Zapraszamy na uroczystości upamiętniające Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, objęte Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Andrzeja Dudy, które odbędą się 1 III o 16.00 pod Willą „Jasny Dom” przy ul. Świerszcza 2.

7. W ramach rekolekcji wielkopostnych dla uczniów SP 66 im. ks. Juliana Chrościckiego zostaną odprawione w środę 2 III Msze św.: dla uczniów klas IV-VI o 9.45, poprzedzona spowiedzią o 9.00 oraz o 11.00 dla uczniów klas I-III. Zapraszamy rodziców i dziadków do wspólnej modlitwy. Na Mszę o 11.00 we środę można też przyjść z dziećmi w wieku przedszkolnym.

8. Rekolekcje dla uczniów Zespołu Szkół im. Zawiszaków Proporca „Victoria” rozpoczną się w środę 2 III i zakończą Mszą św. o 9.00 w piątek 4 III.

9. Rekolekcje parafialne rozpoczną się w czwartek 3 III Mszami św. o 18.00 i 19.30. W piątek 4 III o 17.45 spotkamy się przed kościołem, aby powitać Figurę św. Michała Archanioła. Rekolekcje zakończą się w niedzielę 6 III. Szczegółowy plan rekolekcji na plakatach oraz stronie internetowej swietateresa.pl.

10. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiadać będziemy rano i wieczorem w czasie Mszy św. Tego dnia odwiedzamy chorych, których adresy prosimy zgłaszać w zakrystii i kancelarii do środy 2 III włącznie.

11. Droga Krzyżowa w najbliższy piątek 4 III – wspólna dla dzieci i dorosłych – zostanie odprawiona o 17.00.

12. Klub Młodego Odkrywcy zaprasza w sobotę 12 III na warsztaty wielkanocne podczas, których dzieci będą mogły zrobić piękne palemki. Tego samego dnia rusza Kurs Pierwszej Pomocy dla dzieci i młodzieży, prowadzony przez wolontariuszy z Maltańskiej Służby Medycznej. Szczegóły na plakatach.

13. Konferencje dla rodziców i chrzestnych przed chrztami mającymi się odbyć w okresie wielkanocnym zostaną wygłoszone w sobotę 19 III o 10.00.

14. Zachęcamy do przekazania 1% podatku dochodowego na rzecz Caritas w naszej parafii. Szczegółowe informacje na ulotkach wyłożonych na stoliku z gazetami.