Ogłoszenia parafialne

/ III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

19 marca 2017

1. Spotkanie dla rodziców bielanek dziś po Mszy św. o 11.00 w salce pod zakrystią.

2. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: w piątki na nabożeństwa Drogi Krzyżowej o 17.00 – z udziałem dzieci, a o 18.40 – dla młodzieży i dorosłych. Po Drodze Krzyżowej (prowadzonej w tym tygodniu przez Straż Honorową Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Niepokalanego Serca Maryi) Adoracja Krzyża do 20.00 . Podczas Adoracji jest możliwość spowiedzi. Gorzkie Żale z nauką pasyjną odprawiamy w niedziele o 17.15 . Za odprawienie nabożeństwa Drogi Krzyżowej i udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. Jutrznia w dni powszednie w kaplicy św. Łazarza o 6.00.

4. Spotkanie dla kandydatów przygotowujących się II rok do bierzmowania w poniedziałek o 19.00 w kawiarence.

5. Już 2.IV bielanki będą rozprowadzały ozdoby i kartki świąteczne a 9.IV (w Niedzielę Palmową) przed mszami będą rozprowadzać palemki. Dochód ze sprzedaży ozdób i palemek zostanie przeznaczony na fundusz bielanek.

6. Rozpoczynają się zapisy na paczki świąteczne dla potrzebujących oraz dla rodzin z dziećmi. Zapisać można się w kancelarii w godzinach jej urzędowania.

7. Zachęcamy do przekazania 1% na rzecz Caritas AW, ze wskazaniem naszej parafii w celu szczegółowym. Za rok 2015 Caritas AW przekazała na konto parafii 2 000zł, które zostaną przeznaczone na dofinansowanie kolonii dla dzieci z naszej parafii.

8. W następną niedzielę można będzie nabyć świece Caritas. Przy tej okazji rozdawane będą siatki w ramach akcji: „Siatka Miłosierdzia”. Siatki wypełnione żywnością można będzie przynieść jako dar ołtarza w niedzielę 2.IV.

9. Koncert pod tytułem „Eli, Eli, lama sabachtani. Muzyczna opowieść o Męce Pańskiej”, odbędzie się 2.IV o 19.15 w naszym kościele (po wieczornej Mszy św.). Chór kameralny In Laetitia pod dyrekcją Barbary Kucharczyk wykona utwory o tematyce pasyjnej kompozytorów. W części komentarza oratorskiego znajdą się wyimki z utworów należących do pasyjnej tradycji religijnej i kulturowej Wielkiego Postu i Wielkiego Tygodnia.

10. Zachęcamy do włączenia się w przygotowania do kolejnej odsłony Misterium Pasyjnego, którego premiera odbędzie się 2.IV o 20.00. Już w tym tygodniu będą do odbioru w kancelarii bezpłatne bilety. Szczegóły na plakatach i na stronie parafialnej.

11. Kino ADA zaprasza na film Martina Scorsese „Milczenie”. Seanse: 24.III o 19.00, 25.III o 18.00, 26.III o 15.00 i 18.00 oraz 28.III o 19.00.

12. Gościmy dzisiaj w parafii Mniszki Zakonu Kaznodziejskiego z Krakowa, które opowiedzą nam o charyzmacie swego Zakonu oraz przeprowadzą kwestę na rzecz ratowania zabytkowego klasztoru w którym mieszkają. Bóg zapłać za życzliwe przyjęcie sióstr!