Ogłoszenia parafialne

/ III NIEDZIELA ADWENTU

III NIEDZIELA ADWENTU

13 grudnia 2020

1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za produkty przyniesione dla potrzebujących w ramach Daru Ołtarza.

2. Fundacja im. ks. prof. Ryszarda Rumianka zaprasza parafian do przyjęcia Betlejemskiego Światła Pokoju dziś po Mszy Św. wieczornej. Światło przyniosą harcerze na Plac przed Kościołem i będzie tam dostępne do godz.22:00 w pobliżu szopki. Prosimy przynieść swój lampion oraz zapałki do odpalenia płomienia. Po Mszy Św. wieczornej na placu będzie można wysłuchać świątecznego koncertu z niespodziankami. Całość przygotowała Fundacja wraz z Partnerstwem Lokalnym Włochy oraz Bielanki z naszej Parafii. Prosimy pamiętać o zachowaniu bezpiecznej odległości i zasłanianiu nosa i ust. Hasłem inicjatywy jest OTULMY SIĘ SĄSIEDZKIM CIEPŁEM!

3. Wypominki czytamy w poniedziałek 14 grudnia o godz. 17.15. Po nich msza za zmarłych polecanych w wypominkach.

4. Msza w intencji prześladowanych chrześcijan zostanie odprawiona w piątek 18 grudnia o godz. 20.00.

5. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii odbywać się będą od piątku 18 grudnia do niedzieli 20 grudnia. Wygłosi je ks. prof. Ryszard Moń. Szczegółowy plan rekolekcji jest wywieszony w kruchcie kościoła.

6. Wieczór konfesjonałów w środę 23 grudnia w godz. 18.00-23.00.

7. Opłatki można nabyć w zakrystii i kancelarii.

8. Rodzice chcący ochrzcić dziecko w czasie Bożego Narodzenia, proszeni są o zgłaszanie się do kancelarii z niezbędnymi dokumentami, do poniedziałku 21 grudnia włącznie.

9. Za pośrednictwem Konferencji Episkopatu Polski, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID-19 o oddawanie osocza. Jak czytamy w Apelu „Badania naukowe potwierdzają, że osocze ozdrowieńców, podane we wczesnej fazie choroby, może zmniejszyć ryzyko zgonu. Dawcą może być każdy ozdrowieniec. Wystarczy zgłosić się – nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia – do regionalnego centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.” Wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzą na Apel serdecznie dziękujemy.