Ogłoszenia parafialne

/ II Niedziela Wielkiego Postu

II Niedziela Wielkiego Postu

21 lutego 2016

1. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: w piątki na nabożeństwa Drogi Krzyżowej o 17.00 – z udziałem dzieci, a o 18.40 – z udziałem młodzieży i dorosłych. Po Drodze Krzyżowej Adoracja Krzyża do 20.00, podczas której jest możliwość spowiedzi. Gorzkie Żale z nauką przybliżającą uczynki miłosierne wobec duszy odprawiamy w niedziele o 17.15. Za odprawienie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalów można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Jutrznię odmawiamy w dni powszednie Wielkiego Postu o 6.00 w kaplicy św. Łazarza.

2. Spotkanie Rady Ekonomicznej odbędzie się w środę 24 II o 19.00 w kawiarence.

3. Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas we czwartek 25 II po Mszy św. o 18.00. Zapraszamy do kawiarenki wszystkich wolontariuszy i nowe osoby, które chciałyby włączyć się w dzieło pomocy ubogim.

4. Dary dla osób potrzebujących będą wydawane przez Caritas w piątek 26 II od 16.00 do 17..00.

5. Spotkanie dla obu grup kandydatów do bierzmowania i ich rodziców odbędzie się w piątek 26 II o 19.15. Rodzice spotykają się z ks. Jackiem w kawiarence a młodzież ma spotkanie w sali obok kancelarii parafialnej. Starszą grupę kandydatów, którzy byli ochrzczeni poza naszą parafią, prosimy o znoszenie swoich aktów chrztu do kancelarii.

6. Konferencja dla rodziców i chrzestnych przed chrztami mającymi się odbyć w okresie wielkanocnym odbędzie się tylko w sobotę 19 III o 10.00.

7. Pielgrzymka na Litwę i Białoruś odbędzie się w dniach 1 – 6 V. Program w gablocie i na stronie internetowej. Zapisu wraz z zaliczką można dokonać w kancelarii lub u ks. Jana.

8. Rekolekcje parafialne połączone z peregrynacją figury św. Michała Archanioła z sanktuarium na górze Gargano odbędą się w dniach 3 – 6 III. Już teraz polecamy ten czas modlitwie parafian.

9. Klub Młodych Odkrywców dzięki Wolontariuszom zaczyna bezpłatne korepetycje z przedmiotów szkolnych. Dzieci i młodzież mogą zapisywać się na język angielski i inne przedmioty humanistyczne, matematykę oraz fizykę. Szczegóły na plakatach w gablotach.

10. Jest dziś z nami małżeństwo z ruchu duchowości małżeńskiej Equipes Notre-Dame. Przyszli, żeby przedstawić ciekawą propozycję formacji dla małżeństw i zaprosić na spotkanie, które odbędzie się w następną niedzielę, tj. 28 II po Mszy św. o godz. 11.00 w kawiarence parafialnej.