Ogłoszenia parafialne

/ II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

12 marca 2017

1. Dziś o 16.00 Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców.

2. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: w piątki na nabożeństwa Drogi Krzyżowej o 17.00 – z udziałem dzieci, a o 18.40 – dla młodzieży i dorosłych. Po Drodze Krzyżowej (prowadzonej w tym tygodniu przez Koła Żywego Różańca) Adoracja Krzyża do 20.00. Podczas Adoracji jest możliwość spowiedzi. Gorzkie Żale z nauką pasyjną odprawiamy w niedziele o 17.15. Za odprawienie nabożeństwa Drogi Krzyżowej i udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. Rozpoczynają się gimnazjalne rekolekcje wielkopostne. Młodzież będzie spotykać się w Sali teatralnej w poniedziałek i we wtorek, a w środę zostanie odprawiona Msza św. o 9.00 w kościele. Rekolekcje poświęcone będą orędziu fatimskiemu.

4. Spotkanie z animatorami dla kandydatów przygotowujących się II rok do bierzmowania w poniedziałek o 19.00.

5. Od jutra (13 III) rozpoczynamy w naszej parafii kurs dla narzeczonych. Konferencje będą się odbywały w poniedziałki w kawiarence o 20.00. Zapisy w kancelarii.

6. W czwartek 16 III po Mszy św. o 18.00 odbędzie się w kawiarence spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby się włączyć w Dzieło Miłosierdzia realizowane w naszej parafii.

7. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w parafii Mniszki Zakonu Kaznodziejskiego z Krakowa, które opowiedzą nam o charyzmacie swego Zakonu oraz przeprowadzą kwestę na rzecz ratowania zabytkowego klasztoru w którym mieszkają. Bóg zapłać za życzliwe przyjęcie sióstr!

8. Zachęcamy do włączenia się w przygotowania do kolejnej odsłony Misterium Pasyjnego, którego premiera odbędzie się 2 IV o 20.00. Już w tym tygodniu będą do odbioru w kancelarii bezpłatne bilety. Szczegóły na plakatach.