Ogłoszenia parafialne

/ ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

2 kwietnia 2016

1. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do pięknej oprawy obchodów Triduum Paschalnego i Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego w naszym kościele.

2. Dziś, 03 IV, o godzinie 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego przed Najświętszym Sakramentem. W związku z tym nie będzie nieszporów eucharystycznych o 17.15.

3. Na jutro, poniedziałek 4 IV, została przeniesiona Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze święte o 6.30, 7.15, 8.00 i 18.00. Jest to także Dzień Świętości Życia. Święto to zostało ustanowione przez Episkopat Polski w 1998 roku jako odpowiedź na wezwanie św. Jana Pawła II, by zawsze bronić i wspomagać życie, zwłaszcza wówczas, gdy jest słabe lub zagrożone. Podczas Mszy św. o 18.00 będzie możliwość podjęcia dzieła duchowej adopcji dziecka poczętego. W kruchcie kościoła znajdują się foldery informacyjne, z którymi można się zapoznać przed podjęciem dzieła duchowej adopcji.

4. W najbliższy wtorek, 05 IV, i potem już w każdy pierwszy wtorek miesiąca, Msza święta i nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła o godz. 18.00. Zapraszamy szczególnie tych, którzy przyjęli podczas ostatnich rekolekcji szkaplerz św. Michała.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – Msza św. w intencji powołań kapłańskich o 18.00 i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.

6. W piątek wypominki o 17.15 i Msza święta za zmarłych o 18.00. Z racji przygotowań do bierzmowania nie będzie w tym tygodniu piątkowej adoracji dla młodzieży i studentów.

7. W sobotę, 09 IV, po Mszy świętej o godz. 8.00 spotkanie Żywego Różańca w kaplicy św. Łazarza. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

8. W sobotę, 09 IV, o godzinie 13.00 ks. biskup Rafał Markowski udzieli sakramentu bierzmowania grupie młodzieży z naszej parafii. Tego dnia obchodzić będziemy również święto Fundacji księdza Rumianka. W czasie Mszy św. będziemy się modlili za jej patrona i pozostałe ofiary katastrofy smoleńskiej. O 15.30 zapraszamy do sali teatralnej na ostatnie przedstawienie widowiska pasyjnego „Między lwami”. Wejściówki do odebrania dziś w zakrystii.

9. W związku z bierzmowaniem spotkania dla kandydatów w tym tygodniu: egzamin w poniedziałek 4 IV o 18.45; próby we środę, czwartek i piątek o 18.45. Odprawa dla lektorów przed bierzmowaniem we wtorek po Mszy św. o 18.00.

10. Rodzice chcący ochrzcić dziecko w następną niedzielę 10 IV, proszeni są o zgłaszanie się do kancelarii z niezbędnymi dokumentami do środy (06 IV) włącznie.

11. Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w 8 edycji konkursu Sacrosong. Zgłoszenia solistów za pośrednictwem formularzy, które są do pobrania w szkołach i ze strony Fundacji.

12. W najbliższy weekend w kinie ADA projekcja filmu „Bernadetta. Cud w Lourdes”. Seanse w piątek, sobotę i niedzielę.