Ogłoszenia parafialne

/ II NIEDZIELA ADWENTU

II NIEDZIELA ADWENTU

4 grudnia 2022

1. Nieszpory w dziś o godz. 17.15.

2. We wtorek 06 grudnia po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. Michała Archanioła.

3. W czwartek 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godzinie 6.30, 8.00 i 18.00. O godz. 12.00 – Godzina Łaski – będzie połączona z modlitwą różańcową i adoracją Najświętszego Sakramentu.

4. Do piątku 09 grudnia można zapisać się w kancelarii parafialnej na paczki świąteczne.

5. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania – grupa młodsza – w piątek 09 grudnia o godz. 19.00 w kaplicy Łazarza

6. Konferencja przedchrzcielna dla rodziców, którzy chcą ochrzcić dziecko w czasie Świąt Bożego Narodzenia odbędzie się w sobotę 10 grudnia o godz. 9.30.

7. W następną niedzielę 11 grudnia podczas wszystkich Mszy św. będzie prowadzona zbiórka żywności w ramach Daru Ołtarza.

8. W przyszłą niedzielę 11 grudnia o godz. 16.30 w sali w podziemiach kościoła odbędzie się spotkanie dla osób przygotowujących się do wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży.

9. Zapraszamy do wsparcia młodzieży wyjeżdzającej na ŚDM do Portugalii, młodzież będzie kwestować sękaczami, piernikami i zimową herbatą w przyszłą niedzielę 11 grudnia przed kościołem po wszystkich Mszach świętych.

10. Na roraty zapraszamy od poniedziałku do soboty o godz. 6.30.

11. Opłatki można nabyć w zakrystii i kancelarii.

12. Trwa akcja sprzedaży świec Caritas na stół wigilijny. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc osobom potrzebującym z naszej parafii.

13. Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza do Częstochowy na nocne czuwanie z 10 na 11 grudnia. Szczegóły w kruchcie kościoła.

14. W niedzielę 18 grudnia Parafialny Zespół Caritas planuje zorganizowanie Wigilii dla Samotnych. Nie będzie to jednak możliwe bez wsparcia parafian. Liczymy na wsparcie w przygotowaniu potraw wigilijnych oraz na pomoc w organizacji. Osoby chętne mogę się zgłaszać do przedstawicieli Caritas podczas sprzedaży świec lub w kancelarii parafialnej.

15. W kancelarii można także zgłosić osoby, które chciałyby wziąć udział w wigilii dla samotnych. Zgłoszenia przyjmujemy do piątku 09 grudnia włącznie.

16. Szczegółowy plan rekolekcji parafialnych, mających się odbyć w dniach 18 – 20 grudnia, znajduje się w kruchcie kościoła.

17. Jak co roku przed świętami fundacja im. ks. prof. Ryszarda Rumianka zaprasza wszystkich na Mikołajkową Zawieruchę. Impreza odbędzie się w przyszłą niedzielę 11 grudnia w godzinach 16.00 – 19.00 na sali teatralnej. W programie warsztaty świąteczne, ciepłe świąteczne dania, fotobudka, koncerty i wiele innych. O godz.19.00 harcerze przyniosą Betlejemskie Światło Pokoju, prosimy zaopatrzyć się w lampiony.