Ogłoszenia parafialne

/ II NIEDZIELA ADWENTU

II NIEDZIELA ADWENTU

5 grudnia 2021

1. Nieszpory w dziś o godz. 17.15.

2. Papież Franciszek rozpoczął uroczyście XVI Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów na temat: „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo, misja”. Papież Franciszek pragnie, aby w synodalnym doświadczeniu uczestniczyli nie tylko biskupi ale także i parafianie. Wszystkich zainteresowanych przyszłością kościoła zapraszamy na parafialne spotkanie dotyczące synodu, które odbędzie się dziś po wieczornej Mszy świętej w sali teatralnej.

3. Na roraty zapraszamy od poniedziałku do soboty o godz. 6.30.

4. We wtorek 07 grudnia po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. Michała Archanioła.

5. We wtorek 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godzinie 6.30, 8.00 i 18.00. O godz. 12.00 – Godzina Łaski – będzie połączona z modlitwą różańcową i adoracją Najświętszego Sakramentu.

6. Do piątku 10 grudnia można zapisać się w kancelarii parafialnej na paczki świąteczne.

7. Konferencja przedchrzcielna dla rodziców, którzy chcą ochrzcić dziecko w czasie Świąt Bożego Narodzenia odbędzie się w sobotę 11 grudnia o godz. 9.30.

8. Budujemy razem Szopkę Bożonarodzeniową! W sobotę 11 grudnia od godz. 11.00 zapraszamy wszystkich chętnych mężczyzn wraz z dziećmi do wspólnego budowania szopki bożonarodzeniowej. Budowa odbędzie się na placu przed kościołem. Zapewniamy pyszny gorący bigos i herbatę.

9. W najbliższą niedzielę 12 grudnia podczas wszystkich Mszy św. będzie prowadzona zbiórka żywności w ramach Daru Ołtarza.

10. Opłatki można nabyć w zakrystii i kancelarii.

11. Trwa akcja sprzedaży świec Caritas na stół wigilijny. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc osobom potrzebującym z naszej parafii.

12. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Szczegółowy plan w kruchcie kościoła.

13. Zwracamy się z prośbą o wypełnienie ankiety Synod 2021 – 2023 Dla Kościoła synodalnego. Ankieta znajduje się na stronie internetowej parafii jak również w kruchcie na stoliku. Wypełnioną ankietę można pozostawić w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Ankieta jest anonimowa. Serdecznie dziękujemy.

14. Wizyta duszpasterska w tym roku odbywać się będzie na tzw. zaproszenie. Osoby, chcące przyjąć księdza w domu proszone są o zgłaszanie swojego adresu w kancelarii lub zakrystii. Zapisy będą trwały do końca grudnia.