Ogłoszenia parafialne

/ II NIEDZIELA ADWENTU

II NIEDZIELA ADWENTU

8 grudnia 2019

1. Dziś o godz. 16.00 zostanie odprawiona Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców. Po niej spotkanie organizacyjne.

2. Na Mszę św. roratnią ze specjalnym programem dla dzieci „Z Maryją przez Adwent – Sanktuaria Maryjne w Polsce”, zapraszamy od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Dla najmłodszych uczestników rorat, jak co roku, w kawiarence parafialnej będzie przygotowany słodki poczęstunek.

3. Dzisiaj po Mszach Świętych w kruchcie kościoła można nabyć świece Caritas. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony zostanie na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Sprzedaż będzie kontynuowana przez kolejne niedziele Adwentu. Podczas zakupu świec można także zgłosić swoją chęć pomocy w organizacji wigilii dla samotnych.

4. Modlitwa za zmarłych polecanych w wypominkach w poniedziałek 09 grudnia o godz. 17.15.

5. W poniedziałek 09 grudnia po Mszy świętej wieczornej w sali domu parafialnego odbędzie się spotkanie w sprawie organizacji wigilii dla samotnych. Na spotkanie zaproszeni są ci parafianie, którzy chcieliby włączyć się w przygotowanie tego spotkania.

6. Spotkanie Domowego Kościoła we wtorek 10 grudnia po Mszy św. wieczornej w kawiarni parafialnej.

7. Domowe Kręgi Biblijne zapraszają wszystkie osoby pragnące lepiej poznawać Słowo Boże na spotkanie, które odbędzie się w czwartek 12 grudnia po Mszy św. wieczornej w kawiarni parafialnej.

8. Do piątku 13 grudnia, w kancelarii parafialnej, będą trwały zapisy na paczki świąteczne dla osób samotnych i rodzin z dziećmi. W kancelarii można także zgłosić osoby, które chciałyby wziąć udział w wigilii dla samotnych, a dotąd w niej nie uczestniczyły.

9. Msza św. w intencji uczniów, rodziców i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 66, z okazji święta patrona ks. Juliana Chrościckiego, zostanie odprawiona w piątek 13 grudnia o godz. 16.00.

10. Konferencja przedchrzcielna dla rodziców, którzy chcą ochrzcić dziecko w czasie Świąt Bożego Narodzenia odbędzie się w sobotę 14 grudnia o godz. 10.00 w kaplicy Łazarza.

11. Rodziców chcących ochrzcić dziecko w czasie Świąt Bożego Narodzenia prosimy o zgłaszanie się do kancelarii z niezbędnymi dokumentami od poniedziałku 09 grudnia do środy 18 grudnia włącznie.

12. W niedzielę 15 grudnia w godz. 15.00-19.00 w sali teatralnej Mikołajkowa Zawierucha – przedświąteczna impreza dla wszystkich mieszkańców. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej Fundacji ks. Rumianka.

13. Zapraszamy na Sympozjum: Wokół „Opcji Benedykta”, które odbędzie się w sali teatralnej we wtorek 10 grudnia od godziny 10.00. Prelegentami wydarzenia będą: ks. prof. Robert Skrzypczak, Marek Jurek, Paweł Milcarek, Paweł Lisicki oraz  Krystian Kratiuk. Wstęp wolny. Więcej informacji oraz zapisy na stronie www.opcjabenedykta.pl.

14. Opłatki można nabyć w zakrystii i kancelarii.

15. Przed ołtarzem znajduje się puszka na ofiary na dofinansowanie śniadań roratnich dla dzieci. Serdeczne Bóg zapałać za składane ofiary.

16. Zbiórka żywności w ramach Daru Ołtarza odbędzie się w następną niedzielę.

17. Zwracamy się prośbą, aby – ze względu na tajemnicę spowiedzi – osoby przystępujące do Sakramentu Pokuty, nie zabierały ze sobą do konfesjonału telefonów komórkowych.

18. Ukazał się nowy numer kwartalnika parafialnego „Uwierzyć” poświęcony 85-leciu naszej parafii. W numerze dokumenty archiwalne historii parafii, przepis wigilijny i konkurs dla czytelników pt. „Gdy księża byli dziećmi”.