Ogłoszenia parafialne

/ II NIEDZIELA ADWENTU

II NIEDZIELA ADWENTU

9 grudnia 2018

1. Dzisiaj po Mszach Świętych w kruchcie kościoła można nabyć świece Caritas. W następną niedzielę świece będą sprzedawane w sali teatralnej podczas kiermaszu świątecznego.

2. Dziś po Mszy św. wieczornej w naszym kościele koncert pt. „Muzyka Jana Sebastiana Bacha we Włochach”. Wystąpią: zespół kameralny muzyki dawnej „Furibondo”, Chór Kameralny „In Laetitia”. Wstęp wolny.

3. Msza św. roratnia ze specjalnym programem dla dzieci od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Po Mszy św. w kawiarence parafialnej słodki poczęstunek dla najmłodszych.

4. Jutrznia, czyli poranna modlitwa Kościoła, od poniedziałku do piątku o godz. 5.30 w kaplicy Łazarza.

5. Modlitwa za zmarłych polecanych w wypominkach w poniedziałek 10 XII o godz. 17.15.

6. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania (grupa starsza) w poniedziałek 10 XII o godz. 19.00 w salkach domu parafialnego.

7. Zapisy na paczki świąteczne dla osób samotnych i rodzin z dziećmi trwają do piątku 14 grudnia w kancelarii parafialnej. Również w kancelarii można zgłosić osoby, które chciałyby wziąć udział w wigilii dla samotnych, a dotąd w niej nie uczestniczyły.

8. Konferencja dla rodziców chcących ochrzcić dziecko w okresie Świąt Bożego Narodzenia – w sobotę 15 XII o godz. 10.00 w kaplicy Łazarza.

9. W niedzielę 16 grudnia w godz. 14.30 – 16.30 w sali teatralnej Mikołajkowa Zawierucha – przedświąteczna impreza dla wszystkich mieszkańców. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej Fundacji ks. Rumianka.

10. Opłatki można nabyć w zakrystii i kancelarii.

11. Rodzice chcący ochrzcić dziecko w czasie Świąt Bożego Narodzenia, proszeni są o zgłaszanie się do kancelarii z niezbędnymi dokumentami od poniedziałku 10 grudnia do środy 19 XII włącznie.

12. Zbiórka żywności w ramach Daru Ołtarza odbędzie się w następną niedzielę.