Ogłoszenia parafialne

/ II NIEDZIELA ADWENTU

II NIEDZIELA ADWENTU

10 grudnia 2017

1. Roraty odprawiane są od poniedziałku do soboty o 6.30. W dni nauki szkolnej, zaraz po Mszy roratniej, zapraszamy dzieci na śniadanie do kawiarenki.

2. Jutrznia od poniedziałku do piątku o godz. 5.30 w kaplicy Łazarza.

3. W Adwencie w dni powszednie i w soboty nie będzie Mszy św. o godz. 7.15. a zamiast nich Msze św. roratnie będą koncelebrowane, są wolne intencje.

4. Dziś w godz. 8.00 – 14.30 i 17.30 -19.00 w sali teatralnej odbywa się kiermasz świąteczny, podczas którego można nabyć świece Caritas, książki oraz kartki świąteczne.

5. Paczki świąteczne będą wydawane w piątek 15.XII w godz. 16:00 – 17:30. Zapisy na paczki kończą się w najbliższy poniedziałek.

6. W następną niedzielę 17.XII o godz. 16:00 odbędzie się wigilia dla samotnych. Można jeszcze zgłosić chęć udziału w niej w kancelarii. Zaproszenie jest skierowane dla osób, które dotąd w niej nie uczestniczyły. Zachęcamy także parafian do wsparcia tej akcji. Potrawy
na stół wigilijny można przynosić od godz. 14:00 do kawiarenki parafialnej.

7. W poniedziałek o godz. 17.15 czytamy wypominki.

8. W przyszłą niedzielę po Mszach św. u bielanek będzie można nabyć małe figurki Dzieciątka Jezus, sianko na stół wigilijny i kartki świąteczne.

9. Chór parafialny rozpoczął muzyczne przygotowanie do Pasterki. Chętnych do śpiewania z zespołem zapraszamy na próby, które odbędą się w dwa najbliższe czwartki w sali katechetycznej na drugim piętrze domu parafialnego. Początek o godzinie 19:15.

10. Rodzice chcący ochrzcić dziecko w czasie Świąt Bożego Narodzenia proszeni są o zgłaszanie się do kancelarii z niezbędnymi dokumentami od poniedziałku 11.XII do środy 20.XII włącznie.

11. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczniemy w sobotę 16.XII na Mszy św. o godz. 18.00. Będą trwały do wtorku włącznie. Rekolekcje wygłosi ks. dr Stanisław Staśko. Szczegółowy program rekolekcji wywieszony będzie w gablotach.

12. W związku z licznymi pytaniami informujemy, iż kolęda rozpocznie się 2.I i obejmie połowę parafii. Szczegóły w terminie późniejszym.