Ogłoszenia parafialne

/ I Niedziela Wielkiego Postu

I Niedziela Wielkiego Postu

14 lutego 2016

1. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: w piątki na nabożeństwa Drogi Krzyżowej o 17.00 – z udziałem dzieci, a o 18.40 – dla młodzieży i dorosłych. Po Drodze Krzyżowej Adoracja Krzyża do 20.00, podczas której jest możliwość spowiedzi. Gorzkie Żale z nauką przybliżającą uczynki miłosierne wobec duszy odprawiamy w niedziele o 17.15. Za odprawienie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalów można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Jutrznię odmawiamy w dni powszednie Wielkiego Postu o 6.00 w kaplicy św. Łazarza.

2. Spotkanie lektorów we wtorek o 19.00.

3. Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym numerem pisma parafialnego „Uwierzyć”. Zapraszamy też do współpracy w redagowaniu kolejnych numerów. Zgłoszenia do ks. Jacka.

4. Rekolekcje parafialne połączone z peregrynacją figury św. Michała Archanioła z sanktuarium na górze Gargano odbędą się w dniach 3 – 6 III. Już teraz polecamy ten czas modlitwie parafian.

5. Bierzmowanie w naszej parafii odbędzie się w sobotę 9 IV o 12.00 a udzielać go będzie ks. bp Rafał Markowski. Starszą grupę kandydatów do tego sakramentu, którzy byli ochrzczeni poza naszą parafią, prosimy o znoszenie swoich aktów chrztu do kancelarii.

6. Można zadeklarować chęć ugoszczenia pielgrzymów przyjeżdżających na ŚDM. Deklaracje są na stoliku z gazetami, a także na stronie internetowej parafii. Wypełnione deklaracje prosimy składać w zakrystii, kancelarii lub przekazać ks. Krystianowi.

7. Chętnych do wyjazdu na ŚDM prosimy o zapisywanie się w zakrystii, bądź kancelarii.

8. Pielgrzymka na Litwę i Białoruś odbędzie się w dniach 1 – 6 V. Program w gablocie i na stronie internetowej. Zapisu wraz z zaliczką można dokonać w kancelarii lub u ks. Jana.

9. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli nas podczas tegorocznej wizyty duszpasterskiej. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie rozmowy i wspólną modlitwę, oraz składane przy tej okazji ofiary. Ogółem zapukaliśmy do drzwi 3420 domów, z czego przyjęło nas 1731 rodzin, co stanowi 50,61%. Odmówiło spotkania 307 rodzin, co stanowi 8,98%. Natomiast zamkniętych było 1382 mieszkań, co stanowi 40,41%.

10. Zachęcamy, by i w tym roku skorzystać z możliwości przekazania 1 % podatku dochodowego na Caritas naszej parafii. Mogą to uczynić nie tylko osoby pracujące, ale i emeryci. W ubiegłym roku z pieniędzy otrzymanych w ten sposób na kolonie Caritas pojechało kilkoro dzieci z naszej parafii. Informacje jak wypełnić deklarację PIT można znaleźć w ulotce wyłożonej na stoliku z gazetami.