Ogłoszenia parafialne

/ I NIEDZIELA ADWENTU

I NIEDZIELA ADWENTU

27 listopada 2016

1. Tą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas przygotowania do Bożego Narodzenia.

2. Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Nowe Rodziny. Jest to odpowiedź na znak naszych czasów, jakim jest tzw. „cywilizacja singli”. W Unii Europejskiej osoby żyjące w pojedynkę stanowią już najliczniejszą grupę (ponad 30%) spośród wszystkich rodzajów gospodarstw domowych. Szczegóły na plakacie.

3. Chłopców po III klasie szkoły podstawowej i starszych, chętnych do służby przy ołtarzu, zapraszamy do kaplicy chrzcielnej na spotkanie dzisiaj po Mszy św. o 11.00.

4. Od poniedziałku wszystkie dzieci uczestniczące w roratach zapraszamy na drożdżówkę i kakao do kawiarenki parafialnej. W związku z tym przedstawiciele parafialnego zespołu Caritas prowadzą dzisiaj kruchcie kościoła zapisy na dyżur przy przygotowaniu śniadanek w godz. 6.30 – 8.00. Zachęcamy także do finansowego wsparcia tej akcji poprzez wrzucenie dobrowolnego datku do puszki Caritas znajdującej się przy ołtarzu Świętego Antoniego.

5. W kruchcie kościoła można także dzisiaj nabyć świece Caritas. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oraz na finansowanie śniadanek roratnich.

6.Od poniedziałku można się zapisywać w kancelarii parafialnej na paczki świąteczne dla osób potrzebujących, dla rodzin z dziećmi oraz dla osób, które chciałyby uczestniczyć w wigilii dla samotnych.

7. Zachęcamy parafian do zgłaszania w kancelarii parafialnej chęci wsparcia wigilii dla samotnych potrawami wigilijnymi.

8. W czasie Adwentu nie będzie Mszy św. o 7.15.

9. Konferencja przedchrzcielna w grudniu odbędzie się 17.XII o 10.00 w kaplicy św. Łazarza.

10. Ofiary składane na tacę w przyszłym tygodniu przeznaczone będą na potrzeby inwestycyjne parafii.

11. Od piątku do niedzieli będziemy przeżywać rekolekcje parafialne, które poprowadzi ks. Jan Kruczyński. Nauki na wszystkich Mszach św.

12. Fundacja im. ks. prof. Ryszarda Rumianka gorąco zachęca Państwa do rozsądnych zakupów szczególnie spożywczych. Nie kupujmy więcej niż potrzebujemy, nie marnujmy jedzenia. Czerstwy chleb możecie wrzucać do specjalnego pojemnika ustawionego przy wejściu do fundacji. Pieczywo zostanie przekazane na potrzeby wykarmienia zwierząt kopytnych. Dziękujemy.

13. Już w poniedziałek, 28.XI rozpocznie się wizyta duszpasterska zwana kolędą. Wizyty będziemy zaczynać w dni powszednie od 17.00 a w soboty od 10.00. Prosimy – o ile to możliwe – o obecność całych rodzin oraz o miejsce do wspólnej modlitwy (stół nakryty białym obrusem, krzyż, świece, Pismo św., woda święcona, kropidło). Dzieci i młodzież uczęszczające na katechizację przygotowują zeszyty do religii, natomiast kandydaci do bierzmowania – indeksy. Prosimy też, by wyjść na spotkanie kapłana, oraz – po wizycie – odprowadzić go do sąsiada.
Nowych parafian prosimy o zgłaszanie się do kancelarii.

Poniedziałek (28 XI)

– ul. Potrzebna, str. parzysta

Wtorek (29 XI)

– ul. Potrzebna str. nieparzysta do 21

Środa (30 XI)

– ul. Potrzebna str. nieparzysta do 49, ul. Ciszewska bez 16/18

Czwartek (1 XII)

– ul. Ciszewska 16/18, ul. Plastyczna, ul. Redaktorska

Sobota (3 XII)

– ul. Rejonowa