Ogłoszenia parafialne

/ I NIEDZIELA ADWENTU

I NIEDZIELA ADWENTU

27 listopada 2022

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy okres Adwentu. Na roraty zapraszamy od poniedziałku do soboty o godz. 6.30.

2. Od dziś rozpoczyna się akcja sprzedaży świec Caritas na stół wigilijny. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc osobom potrzebującym z naszej parafii.

3. Od poniedziałku 28 listopada rozpoczynają się zapisy na paczki świąteczne. Zapisu można dokonać w kancelarii parafialnej do piątku 09 grudnia włącznie.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Adresy chorych można zgłaszać w kancelarii i zakrystii do środy włącznie. W piątek spowiedź od 17.30.

5. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania – grupa starsza – w sobotę 03 grudnia o godz. 10.00 w kaplicy Łazarza.

6. Nieszpory w niedzielę 04 grudnia o godz. 17.15.

7. Konferencja przedchrzcielna dla rodziców, którzy chcą ochrzcić dziecko w czasie Świąt Bożego Narodzenia odbędzie się w sobotę 10 grudnia o godz. 9.30.

8. Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza do Częstochowy na nocne czuwanie z 10 na 11 grudnia. Szczegóły w kruchcie kościoła.

9. Poświęcone opłatki do nabycia przed ołtarzem, w zakrystii i kancelarii.

10. Zbiórka żywności w ramach Daru Ołtarza odbędzie się w niedzielę 11 grudnia podczas każdej Mszy św.

11. W niedzielę 18 grudnia Parafialny Zespół Caritas planuje zorganizowanie Wigilii dla Samotnych. Nie będzie to jednak możliwe bez wsparcia parafian. W związku z tym prosimy o zgłaszanie osób, które chciałyby w takim spotkaniu uczestniczyć. Liczymy na wsparcie w przygotowaniu potraw wigilijnych oraz na pomoc w organizacji. Osoby chętne mogę się zgłaszać do przedstawicieli Caritas podczas sprzedaży świec lub w kancelarii parafialnej.

12. W kancelarii można także zgłosić osoby, które chciałyby wziąć udział w wigilii dla samotnych. Zgłoszenia przyjmujemy do piątku 09 grudnia włącznie.

13. Zapraszamy dzieci do zaangażowania się w parafialne Jasełka. Spotkanie dziś bezpośrednio po Mszy św. o godz. 11.00 w kaplicy Łazarza.

14. Od poniedziałku rozpoczynamy wizytę duszpasterską. W dni powszednie kolędę rozpoczynamy od godziny 17.00 a w soboty od godz. 10.00.