Ogłoszenia parafialne

/ I NIEDZIELA ADWENTU

I NIEDZIELA ADWENTU

3 grudnia 2017

1. Tą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas przygotowania do Bożego Narodzenia. Roraty będą odprawiane od poniedziałku do soboty o 6.30. W dni nauki szkolnej, zaraz po Mszy roratniej, zapraszamy dzieci na śniadanie do kawiarenki.

2. Jutrznia od poniedziałku do piątku o godz. 5.45 w kaplicy Łazarza.

3. Dziś nieszpory o 17.15.

4. W Adwencie w dni powszednie i w soboty nie będzie Mszy św. o godz. 7.15, a zamiast nich Msze św. roratnie będą koncelebrowane, są wolne intencje.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Adoracja po Mszy św. wieczornej do 20.00.

6. W piątkową Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP o 12.00 – w Godzinie Łaski – zgromadzimy się na modlitwie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Tego dnia można spożywać pokarmy mięsne.

7. Dzisiaj po Mszach Świętych można nabyć w kruchcie kościoła świece Caritas. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony zostanie na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Sprzedaż będzie kontynuowana przez kolejne niedziele Adwentu.

8. W następną niedzielę 10 grudnia odbędzie się zbiórka żywności w ramach daru ołtarza oraz kiermasz świąteczny, podczas którego będzie można nabyć świece, książki i kartki świąteczne. Zebrane pieniądze zostaną wykorzystane na zakupy do paczek świątecznych.

9. Od poniedziałku 04.XII do poniedziałku 11.XII w kancelarii parafialnej będzie można się zapisać na paczki świąteczne dla osób samotnych i rodzin z dziećmi.

10. W poniedziałek 04.XII po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się w sali w domu parafialnego spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas w sprawie organizacji wigilii dla samotnych. Zapraszamy przedstawicieli poszczególnych wspólnot o włączenie się w to dzieło.

11. Msza w intencji uczniów, rodziców i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 66, z okazji święta patrona ks. Juliana Chrościckiego, odbędzie się w piątek 08.XII o godz. 9.00.

12. Z racji montażu ołtarza w Kaplicy Adoracji adoracja Najświętszego Sakramentu w najbliższy piątek 08.XII, odbywać się będzie w kościele od godz. 10.00.

13. Konferencja przedchrzcielna dla rodziców, którzy chcą ochrzcić dziecko w okresie Świąt Bożego Narodzenia odbędzie się w sobotę 09.XII o godz. 9.30 w kaplicy Łazarza.

14. Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza 9 i 10.XII na nocne czuwanie na Jasną Górę. Informacje i zapisy po Mszach św. w kruchcie kościoła.

15. Chór parafialny rozpoczyna muzyczne przygotowanie do Pasterki. Chętnych do śpiewania z zespołem zapraszamy na próby, które odbywać się będą w trzy najbliższe czwartki w sali katechetycznej na drugim piętrze domu parafialnego. Początek o godzinie 19:15.

16. Dziewczęca Służba Maryjna zaprasza na uroczyste złożenie przyrzeczeń w niedzielę 10.XII na Mszy św. o godz. 11.00.