Aktualności

/ Dzień z niezwykłym świętym Szarbelem

Dzień z niezwykłym świętym Szarbelem

11 kwietnia 2021

W sobotę 24 kwietnia o 18.00 będzie można uczcić relikwie św. Szarbela w parafii Św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Męczenników Rzymskich Warszawa ul. Rybnicka 27

Ks. Pawła Paligi wikariusza parafii Św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Męczenników Rzymskich zapraszamy na spotkanie ze św. Szarbelem w sobotę 24 kwietnia o 18.00

Tylko w tym dniu będą relikwie, olej i specjalny gość, który opowie nam o tym niezwykłym świętym.

Ponadto będzie można zapisać się też na pielgrzymkę do Libanu w dniach 07 – 15.07.2021r

Liban to miejsce, gdzie przyroda zachwyca na każdym kroku: piękne plaże i wybrzeża, zielone góry i doliny, jaskinie z podziemnymi rzekami – zaliczone do Nowych 7 Cudów Świata. Urozmaicony krajobraz uruchamia naszą wyobraźnię, a oczy nie mogą się nacieszyć pięknym widokiem.

Libańczycy uznają się za następców Fenicjan, którzy są wynalazcami wielu udogodnień i prekursorami rozmaitych rozwiązań. Libańczycy są niezwykle otwartymi i serdecznymi ludźmi, a religia zajmuje szczególne miejsce w ich życiu. Na wielu rozdrożach możemy spotkać kapliczki z figurkami Matki Bożej oraz innych świętych. Kuchnia libańska jest uznawana za jedną z najzdrowszych i najsmaczniejszych na świecie. Obfitość owoców, warzyw i przypraw zaskoczy każdego podróżnika.

Liban to według legend miejsce, w którym Adam osiedlił się po wygnaniu z Raju. Wielokrotnie wspominany zarówno w Starym, jak i Nowym Testamencie, Liban uznawany jest za serce kościoła chrześcijańskiego i ziemia święta, na której nauczał Jezus. Nic zatem dziwnego, że przyciąga do siebie pielgrzymów z całego świata. Z pewnością wycieczka do Libanu będzie zatem niesamowitym przeżyciem. To właśnie w Libanie możesz zwiedzić miasta o ponad tysiącletniej historii; poznać zabytki pamiętające czasy Jezusa; zanurzyć się w pięknych i orientalnych krajobrazach. Wycieczka łączy w sobie zarówno mistycyzm i duchowość, jak i powiew historii starożytnej – a wszystko to w otoczeniu przepięknych gór i zatok. Chcesz przeżyć przygodę swojego życia? Pielgrzymka do Libanu sprawi, że na nowo odkryjesz swoją wiarę i zanurzysz się w orientalnym klimacie libańskiej ziemi. Libańskie cedry nazywane są Drzewami Pana Boga, a liczne wycieczki z całego świata podziwiają pozostałości po pięknych cedrowych lasach. Drzewo cedrowe symbolizuje siłę, szlachetność, piękno i długowieczność – nic zatem dziwnego, że używano go do budowy najważniejszych budynków, jak chociażby świątyni jerozolimskiej. Pragniesz zobaczyć na własne oczy ich majestat? Doskonałą okazją będzie nasza pielgrzymka do Libanu.

Podczas wyprawy zwiedzisz najstarsze miasta Libanu i lepiej poznasz ziemię, po której kroczył Jezus i Maryja. To także tereny działania św. Szarbela – XIX wiecznego pustelnika i wielkiego wystawiennika. Jeśli chcesz zagłębić się w jego losy i poznać historię jego orędzia i cuda występujących po jego śmierci, zapraszamy na wycieczkę śladem świętego. Pielgrzymka to doskonała okazja, by poznać ten interesujący kraj oraz odwiedzić sanktuarium Matki Boskiej Libańskiej. Specjalnie opracowana trasa dostosowana została do możliwości wszystkich pielgrzymów, a podczas wyjazdu znajdziesz czas nie tylko na wspólną modlitwę i zwiedzanie, ale również na plażowanie. Turystyka w Libanie jest bardzo dobrze rozwinięta, dlatego nasi pielgrzymi mają zagwarantowane noclegi oraz wyżywienie w doskonałych warunkach. Duchowa opieka sprawowana przez kapłana podczas całej pielgrzymki pozwala na lepsze zrozumienie siebie, poznanie swojej wiary, wzmocnienie jej oraz wyjątkową modlitwę niesioną wprost do Nieba.

Podróż do Libanu to także kontynuacja odkrywania Ziemi Świętej i kroczenia śladami Jezusa oraz Matki Bożej.

CENA: 1950 PLN + 775 USD