/ Bractwo św. Michała Archanioła

Bractwo św. Michała Archanioła

11 października 2016

Bractwo św. Michała Archanioła powstało przy parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Męczenników Rzymskich w Warszawie. Gromadzi osoby noszące szkaplerz św. Michała Archanioła, chcące w sposób szczególny wypraszać dla siebie i innych łaski za przyczyną Wodza Wojsk Niebiańskich.

Członkiem Bractwa św. Michała Archanioła może zostać każdy chrześcijanin, który świadomie i dobrowolnie podejmuje się nosić szkaplerz św. Michała. Zapisu do Bractwa dokonuje się poprzez wyrażenie woli, przyjęcie szkaplerza oraz wpis do Księgi brackiej.
Członkowie Bractwa św. Michała Archanioła spotykają się na wspólnej modlitwie w każdy pierwszy wtorek miesiąca o godzinie 18.00 Msza św. i nabożeństwo. Codziennie odmawiają Egzorcyzm prywatny do swego Patrona (modlitwę Leona XIII). Starają się o życie w łasce uświęcającej i – przynajmniej – comiesięczną spowiedź. Jako znak nabożeństwa do św. Michała noszą szkaplerz Jego imienia. Poprzez modlitwę i inne praktyki pobożnościowe wstawiają się za innymi ludźmi, szczególnie dotkniętymi różnorakimi zniewoleniami.

Szczególnie ważnym miejscem dla czcicieli św. Michała jest figura Archanioła poświęcona 1 października 2016 r. przez bpa Michała Janochę. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

Opiekunem Bractwa jest ks. Robert Walantyk.

Więcej na temat św. Michała w homilii ks. Dariusza Kielara CSMA.