Ogłoszenia parafialne

/ UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

22 maja 2016

1. Trwają nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej – w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele i święta o 17.15.

2. Spotkanie Bielanek dziś o 10.00, a po Mszy św. o 11.00 zapraszamy na spotkanie wszystkie dziewczynki, które chcą sypać kwiatki na procesji Bożego Ciała.

3. Spotkanie lektorów i starszych ministrantów w poniedziałek po nabożeństwie majowym.

4. We czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00 i 18.00. Po Mszy św. o 11.00 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy ulicami: Rybnicka – Dekarska – Szuberta – Chrościckiego – Rybnicka. Zachęcamy mieszkańców okolicznych domów do przyozdobienia okien i balkonów oraz (w miarę możliwości) przestawienia samochodów. Dziękujemy tym, którzy zgodzili się udostępnić miejsce na ołtarz eucharystyczny. Litanię do Matki Bożej będziemy śpiewać w trakcie procesji dlatego nie ma tego dnia nabożeństwa popołudniowego. Obecność Służby Liturgicznej, dzieci pierwszokomunijnych i rocznicowych obowiązkowa.

5. Adoracja – wraz z możliwością spowiedzi – w piątek od Mszy św. wieczornej do 20.15.

6. W piątek 27 maja kancelaria będzie nieczynna.

7. IV ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę odbędzie się 4 VI w sobotę. Koszt pielgrzymki wynosi 90 zł. Prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii.

8. Zbliżają się Światowe Dni Młodzieży. W naszej parafii przed wydarzeniami w Krakowie gościć będziemy grupę z Leon. Przyjadą do nas na weekend 23-25 VII. W niedzielę 24 VII na stadionie KS „Przyszłość” odbędzie się piknik dla pielgrzymów i mieszkańców dzielnicy. Do naszej parafii młodzież przyjedzie też po spotkaniu w Krakowie. W związku z tymi wydarzeniami zapraszamy na spotkanie wszystkich, którzy zadeklarowali chęć przyjęcia pielgrzymów oraz tych, którzy chcieliby włączyć się w pomoc przy pikniku na stadionie. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 30 V o 19.00 w kawiarence. Można też jeszcze zgłaszać chęć przyjęcia pielgrzymów po ŚDM w dniach 2-5 VIII. Informacje u ks. Krystiana.